Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 01.09.2008 14:59:25 

Pro Can - internetový týždenník o psoch

 


Ak máte otázky a neviete na ne nájsť odpoveď, napíšte nám, zistíme ich za Vás.

procan@zoznam.sk

 


 

 

Dobrý deň, mám doma mladého, silného psa a v poslednej dobe prejavuje stále väčšiu aktivitu. Možno je to ročným obdobím, neviem. Je to stavač, myslím, že postavu má na svoj vek dobrú, má 19 mesiacov. Ale zdá sa mi byť chudý. A prestávajú mu chutiť granule. Čo by som s tým mohol urobiť?

Dobrý deň, môžem Vám len odporučiť krmivo s vysokou energetickou hodnotou. Tak keď prijme rovnaké množstvo krmiva, dostane ale viac energie. Také krmivá, aj keď je to individuálne u každej značky majú zväčša označenie: performance, active alebo high calorie.

S pozdravom ProCan

 

Dobrý deň,

Našej sučke sa narodilo až dvanásť mladých a mám pocit, že ich nezvláda všetky dostatočne nakŕmiť. Dá sa nejako zistiť, či má dostatok mlieka? Ak nie čím môžeme mladé prikrmovať?

Dáša, Komárno

 

Šteňa, ktoré je dostatočne najedené v prvých dňoch po narodení iba spí a naberá tak sily, aby mohlo neskôr ,,behať“. Ak máte pocit, že je nepokojné -  áno, môže to byť hladom. Ale pri tak vysokom počte šteniec by ste si mali čo najskôr kúpiť náhradné šteňacie mlieko. Dostať ho kúpiť u veterinárov, aj  v niektorých lepších lekárňach. Nezanedbajte ale zároveň výživu matky. Jej spotreba energie sa počas obdobia kojenia zvyšuje na trojnásobok. Musí teda dostávať zvýšené množstvo vitamínov a minerálov. Poraďte sa s vašim veterinárnym lekárom o doplnkoch stravy. 

Váš ProCan

Dobrý deň,

mám doma 10 mesačnú fenku. Prvé háranie už mala a nevieme sa rozhodnúť či ju dať vykastrovať alebo nie. Nemôže to mať negatívny vplyv na jej psychiku.

 

Ďakujem Milan z Prešova

 

Mali by ste najprv zvážiť či nebudete v budúcnosti chcieť svoju fenku pripustiť. Počítať musíte tiež so zmenou jej metabolizmu po tomto zákroku. Väčšina feniek po kastrácii má väčšiu tendenciu ukladaniu tukov. Zákrok je dobré urobiť čo najskôr. Vo všeobecnosti má zákrok minimálny dopad na psychiku psa.  

S pozdravom redakcia ProCan

Zdravím,

Obraciam sa na vás os prosbou. Mám trojročného dobermana a neviem ho od malička odnaučiť cikať/ značkovať si domáce prostredie. Veľmi by nám pomohlo ak by ste nám nejako poradili.      Ďakujeme

 

                                                                                                        Krásny deň prajeme aj my Vám,

pri riešení takýchto problémov je potrebné mať viac informácií, pokúsime sa však. Začať by ste mali tým, že zistíte dôvod jeho konania. Najčastejším dôvodom býva, že má pes nedostatočný pocit vlastnenia predmetov v byte. To môže nastať napríklad keď prinesiete domov ďalšieho psíka alebo iné zvieratko. Iným dôvodom môže byť napríklad to, že si pes vyžaduje väčšiu a častejšiu pozornosť od majiteľa.

 

S pozdravom redakcia ProCan

 

 

 

Prajem krásny deň,

   Mám tento problém, o dva týždne cestujeme celá rodina na dovolenku do Talianska a samozrejme berieme so sebou aj nášho miláčika Artúra, trojročný labrador. Problém je však v tom, že počas cesty autom neustále zvracia. Skúšali sme už všeličo, nedali sme mu jesť, ale aj tak mu bolo zle. Bojím sa, že takto dlhá cesta bude preňho náročná. Dá sa s tým niečo robiť?

 

Ďakujem Petra z Trenčína

                  

Aj my Vám prajeme krásny deň.

   Tento problém nemáte iba vy, ale stovky chovateľov psov a mačiek. Hovorí sa tomu tiež kinetóza. Základným problémom je dráždenie jednej časti uchu psa pri neustálej zmene pohybu auta. Spôsobov ako tento problém riešiť je niekoľko. Preto odporúčame aby ste ich vyskúšali ešte pred cestou. Je možné psovi na isté obdobie obmedziť dávky krmiva a každý deň s ním jazdiť v aute. Môžete sa tak pokúsiť naučiť ho zvládať jazdu. Dobré je začať krátkymi vzdialenosťami, počas prestávky psíka vždy vybrať von z auta, snažiť sa ho upokojiť. To sa však nie vždy podarí.  Alebo môžete skúsiť veterinárnu medicínu a to liek s názvom Sedalin. Ten sa dá kúpiť vo forme tabliet alebo gélu. Možné je tiež použiť lieky na rovnaký problém určené pre ľudí. O oboch metódach a hlavne spôsobe dávkovania sa ale poraďte so svojim veterinárom.

 

Príjemne prežitú dovolenku Vám praje redakcia ProCan.

 

foto: ilustračné, zdroj:web  

 

 

TOPlist
 Vytvorené službou WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok